Oferujemy Państwu:
18 miejsc noclegowych w 5 wygodnych pokojach z TV
4 łazienki
możliwość wyżywienia
ogólnodostępna kuchnia
miejsce na grill
plac zabaw dla dzieci
dostęp do komputera i Internetu
ogrodzone miejsce parkingowe
Region kielecki znajduje się w środkowej części Polski, na Wyżynie Małopolskiej, w dorzeczu rzek Kamiennej, Nidy, Pilicy i Czarnej. Jego trzon stanowią Góry Świętokrzyskie, z najwyższym szczytem Łysicą (611 m n.p.m.), należące do najstarszych gór w Polsce i Europie. Ukształtowanie powierzchni oraz budowa geologiczna regionu wyznaczały kierunki rozwoju gospodarczego i charakter zajęć mieszkających tu ludzi.
ZABYTKI KIELECKIE :
Kadzielnia. Miejsce należy niewątpliwie do głównych atrakcji Kielc. Jest to wyniosłe, częściowo skaliste wzgórze pocięte wyrobiskami dawnych kamieniołomów, położone w południowej części miasta.
Jaskinia Raj. Mimo, że wszystkie cuda Jaskini zostały już uwiecznione w dziesiątkach folderów, bezpośrednie zetknięcie z artyzmem przyrody robi duże wrażenie. Kolorowy świat stalaktytów i stalagmitów, przedziwnych form skalnych i kamiennych rzeźb jest piękny.
Skansen w Tokarni. Park etnograficzny w Tokarni stanowi muzeum na wolnym powietrzu, jest placówką dydaktyczną organizowaną celowo z przenoszonych typowych i zabytkowych obiektów tradycyjnego budownictwa, oraz innych obiektów związanych z kulturą ludową.
Święty Krzyż. Zwany także Łysą Górą, jest drugim co do wielkości szczytem Gór Świętokrzyskich. Znajduje się w obrębie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a jego zbocza (oprócz stoku północnego, gdzie znajdują się gołoborza) porasta puszcza, w której spotkać można stare jodły i buki. To na Świętym Krzyżu, według podań, spotykać się miały czarownice na swoich sabatach.
Chęciny. Ze szczytu Góry Zamkowej rozciąga się rozległa panorama ziemi kieleckiej. Same Chęciny są miasteczkiem sennym, można w nich zwiedzić kościół parafialny, obejrzeć zabytkową zabudowę rynku, zajrzeć do franciszkańskiego zespołu klasztornego. Kiedy powstały Chęciny, nie wiadomo, bowiem pierwsza wzmianka z 1275 roku jako własności podkomorzego sandomierskiego M.Mikuły dokumentuje dawniejsza ich przeszłość, sięgającą może schyłku XII wieku.
Dąb Bartek. Kilkanaście metrów od szosy z Tumlina przez Samsonów do Zagnańska stoi "Bartek", wiekowy i najsłynniejszy dąb w Polsce. Wiek drzewa oceniano różnie: 1000 a nawet 1200 lat, ostatnie badania ustaliły go na 650 lat. Majestatyczny dąb należy do szypułkowatych, posiada ok. 25 metrów wysokości, a obwód pnia nieco nad ziemią wynosi 9 metrów.